Fan-tas-tycz-nie!

Węszę tu jakąś wysokooktanową magię; niewykluczone też, że maczał w tym swój ogon ten szelma Kot z Cheshire – Fortuna doprawdy rozpieszcza nas w te dni! Piękny gest wykonała wobec Jawnych Snów kolejna redakcja po „Przekroju” i „Polityce”, a ściślej: jej internetowej dywizji Technopolis. Tym razem zarekomendował nas swoim czytelnikom internetowy serwis miesięcznika o grach „Play”. Pięknie dziękujemy!

Z „Playem” łączy nas długa przyjaźń. Niejeden autor tego magazynu wspierał piórem dział o grach w „Kulturze”. Dziś, o czym może nie wiecie, bo reformy miały miejsce nie tak znowu dawno, jest to pismo kładące silny akcent na publicystykę. Dajcie mu szansę, warto.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy stawiają do nas drogowskazy – czy to wzmiankując Jawne Sny w tekstach, czy to dopisując do listy miejsc, które warto odwiedzić: Altergraniu, AntyGrom, Femina Ludens, Grom kombatanta Zuomota. I wszystkim innym, którzy wyciągają do nas pomocną dłoń, a o których nie wiemy. Bardzo jest dla nas ważne Wasze wsparcie!

Na płótnie namalowanym przez Rubensa około 1630 roku Abundantia, personifikacja Obfitości.
Z wiadomym rogiem, według niektórych artystów także atrybutem Fortuny. Na dobrą wróżbę!
Niech nas, odpukać, nie wykreśla z listy wysyłkowej! :)
(ze zbiorów Narodowego Muzeum Sztuki Zachodu w Tokio)


4 odpowiedzi do “Fan-tas-tycz-nie!

 1. glowa711

  Witam serdecznie Olafie.

  Przywędrowałem tu ze strony internetowej telewizji HYPER, za namową Twego ciepłego zaproszenia. Przeczytawszy dotychczas wszystek materiałów na Jawnych Snach mogę rzec, iż niejaki powrót do korzeni urodził we mnie ponowną chęć zagłębiania się w Twe teksty. Mogę śmiało obiecać, że szwendać się będę tu co i raz, by dostarczyć sobie nieco innej wiedzy, niźli ta z zakresu growej rozrywki. Okołogrowy plener wydaje się bowiem całkiem interesujący. Wiadomym jest, że od telewizji trzymasz się na dystans, dlatego tym mocniej zachęcam Cię do pisania od czasu do czasu na forum HYPERa. Drzwi są tam olłejz ołpen, a ekipa forumowiczów powiększona o Ciebie zyska wiele. Skończywszy, blog w moim przypadku trafia na pasek debeściaków, czekam na kolejne wpisy.

  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. Olaf Szewczyk Autor tekstu

   @glowa711

   Bardzo nam miło, że Ci się tu spodobało :). Jedna korekta: może teraz Sny sprawiają wrażenie ortodoksyjnej ostoi ambitnych peryferii, bo zarówno „Dwarf Fortress”, jak i „Fatale” to dla typowego konsumenta elektronicznej rozrywki jakiś przyprawiający o ciarki koszmar z najgorszych snów, ale nie tylko o takich tytułach będziemy tu pisać.

   My też lubimy się bawić, zatracamy się w bezpretensjonalnych grach o niczym. I o nich też będziemy pisać. Tyle że po swojemu. Być może trochę innym językiem. Być może zwracając uwagę na nieco inne sprawy. Nie dlatego, że „tamten” język jest gorszy (nie, nie oceniamy cudzych prób – szanujemy autorów, dla których ważne jest co innego). Dlatego, że nie jest „nasz”. Ot, tyle.

   Na forum Hyper.pl pewnie będę się czasem pojawiał. Od kiedy odkryłem, że programy Tomka Kreczmara można też, z lekkim poślizgiem, obejrzeć w sieci, pewnie będę miał nawet podstawy, by zabrać głos :). Na ile czas pozwoli. Ostatnio mam taki młyn, że nawet na komentarze w Snach odpowiadam z poślizgiem – za co wszystkich serdecznie (i niestety także na zaś) przepraszam.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.