Konkurs: Świat należy do odważnych

Słusznie domaga się zacny von.grzanka ogłoszenia wyników konkursu poetyckiego, znanego szerzej wśród ludu jako Konkurs Poetycki z Fajnymi, Wręcz Bezcennymi Nagrodami (wykrzyknik!). Niestety, trzeba będzie na to jeszcze chwilę poczekać, bo zawiodło najsłabsze ogniwo w systemie organizacyjnym – czyli ja. Gdy wybiła godzina, wyrabiałem delegacyjną pańszczyznę we Wrocławiu, moje zdolności operacyjne uległy poważnym ograniczeniom. Ale spokojna głowa, work in progress. Aby umilić oczekiwanie na werdykt (nie chcemy działać pochopnie, gdy chodzi o sztukę), z przyjemnością oświadczam, że każdy, kto nadesłał swe wiersze na konkurs, zostanie nagrodzony! Bo odwagę należy docenić – a trzeba mieć cholerną odwagę moim skromnym zdaniem, by stanąć w szranki w takiej kategorii.

Jakie fanty wzbogacą ogłoszoną już pulę, to jeszcze tajemnica, ale chyba powinny przypaść do gustu naszym dzielnym poetom.

Ilustracją jest obraz Irene Sheri „Czytanie poezji”. Sheri to rodzona na Ukrainie współczesna malarka, półkrwi Francuzka, półkrwi Bułgarka. Płótna tej artystki są nie mniej barwne jak jej rodowód. Zerknijcie tylko, jak dobiera kolory. Naprawdę miło popatrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.