Menażeria się powiększa! :) (9)

Rozkwitamy wiosennie i rośniemy w siłę! Z satysfakcją ogłaszam wszem i wobec, że tym razem dołączył do nas człowiek, który się ni ksenomorfom, ni innym kosmicznym predatorom nie kłaniał. Ba! Nie dość, że się nie kłaniał, to jeszcze na czynniki pierwsze owe wraże bestie rozkładał, niczym, nie przymierzając, heurystycznym tasakiem, by lepiej się im przyjrzeć i nowe sensy znaleźć. Kto nie wierzy, niech sięgnie po książkę „Alien vs. Predator? Gry komputerowe a badania literackie”, którą nasz nowy kolega, doktor nauk humanistycznych Jan Stasieńko opublikował był w roku 2005. W ten sposób ukoronował długie badania, w których porównywał gry i dzieła literackie.

Jan Stasieńko jest Kierownikiem Zakładu Nowych Mediów w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, gdzie rozwija studia licencjackie i magisterskie z branży nowych mediów. Jest też członkiem International Digital Media & Arts Association. Uczestniczył w debacie „O co toczy się gra?” na łamach „Kultury”. Ostatnie pół roku spędził jako visiting professor w SUNY College at Brockport w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z Rochester Institute of Technology. W swoim obecnym projekcie próbuje aplikować perspektywę posthumanistyczną do historycznej i antropologicznej analizy wybranych analogowych i cyfrowych technologii medialnych.

Jan Stasieńko zadebiutuje w Jawnych Snach jutro.

4 odpowiedzi do “Menażeria się powiększa! :) (9)

  1. Aśka

    Robi się niezmiernie ciekawie, aż człowiek zaczyna się zastanawiać, co robił przez ostatnie lata, zamiast zająć się grami ;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.