Piosenka menażeryjna (5)

Czas na kolejny muzyczny staroć. Świetny na gorące dni i nieco chłodniejsze noce. Nowym gościom Jawnych Snów uprzejmie wyjaśniamy, skąd się wzięła pod tym adresem taka niegrowa anomalia. Otóż świętujemy pierwszą półrocznicę działalności. Dziś z tej okazji bardzo historyczną piosenkę o tym, jak wygląda bardzo gorące lato w mieście – i o ile ciekawsze od dni bywają wtedy noce – otrzymuje z wyrazami wdzięczności za bardzo ważne i ciekawe teksty historyczne Bartłomiej Kluska.

Miły Bartku, miłe Panie i mili Panowie, oto piosenka o aż sześć lat starsza niż gra „Pong” – wszyscy pamiętamy, że z roku 1972? – a nadal zachwycająco świeża – Loovin' Spoonful (wyłaniający się spomiędzy bujnych bokobrodów wokalista to John Sebastian) i „Summer in the City”:

http://youtu.be/zWXcjYNZais

Kto rozpoznał, w którym momencie słychać klakson volkswagena garbusa? No nic. Najważniejsze, by pamiętać, że to nie Joe Cocker zaśpiewał jako pierwszy ten kawałek.

A teraz, jeśli polubiliście ostatnio przypomnianych Yardbirdsów, kolejna piosenka tego zespołu. Za sprawą strojów jeszcze bardziej historyczna niż wersja płytowa. Watch this space!

Do usłyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *