Konkurs – kolejna porcja nagród!

Z poślizgiem, ale za to treściwie. Przynajmniej taką żywimy nadzieję – że prezentowane dziś nagrody w konkursie Jawnych Snów okażą się w Waszych oczach na tyle apetyczne, by zmobilizować do sięgnięcia po pióro.

Jakich oczekujemy od Was tekstów? Takich, które pasują do charakteru tego miejsca – a rozstrzał form jest w Jawnych Snach przecież bardzo duży. Nasi autorzy różnią się, nierzadko diametralnie, stylem, temperamentem, perspektywą, z jakiej patrzą na gry, kwalifikacjami (od dziennikarskich, przez akademickie, po literackie – przybyliśmy tu z najrozmaitszych bajek). Właściwie każda formuła jest dozwolona, byle tekst niósł jakąś własną, osobną wartość – bez względu na to, czy mówimy o oryginalnej tezie, niepowszednim spojrzeniu na świat gier czy o wartości artystycznej słowa, by wymienić tylko kilka możliwych atutów. No i, jak wcześniej akcentowaliśmy, poezja odpada – bo konkurs poetycki już w Jawnych Snach był. Tym razem oczekujemy prozy. Felietonów, esejów, tekstów krytycznych, wspomnień, opowiadań, etc., etc. – formuła dowolna, wybierzcie tę, która odpowiada Wam najbardziej.

Ujmując rzecz lapidarnie: ma być ciekawie, ma się to dobrze czytać – i ma dotyczyć gier wideo :).

A teraz czas na prezentację nagród. Kolejnych, bo część – edycje kolekcjonerskie gier – już pokazywaliśmy.

Granat z gry „Battlefield 3” i figurki z gry „Resistance 3”

Traktujemy oba te fanty jako komplet, aby trofeum wydało się Wam bardziej godne uwagi. Granat dostałem od firmy EA wraz z zaproszeniem do zamkniętej bety. Moje relacje z EA, po długim okresie mroźnej zimy, ostatnio się ociepliły, ciążąc ku normalizacji, zakładam zatem, że ten granat to atrapa. Na wszelki wypadek jednak nie wyciągałem zawleczki. Sami wiecie – ostrożności nigdy za wiele.

Żołnierzyki – plastikowe – przedstawiają wraże chimery i walczących z nimi ostatnich ludzi na Ziemi w alternatywnej odnodze przeszłości. Nie otwierałem opakowania, ale można poznać, kto jest kto.

Aha, w redakcji „Przekroju” przy Nowogrodzkiej w Warszawie (samo centrum, przez ścianę z Teatrem Muzycznym „Roma”) mam parę dużych plakatów z gry „Resistance 3”. Nie dorzucałem do zestawu, bo ciężko byłoby to nadać jako przesyłkę. Jeśliby ktoś jednak reflektował – proszę wpaść i zabrać, po uprzednim umówieniu się za pomocą maila.

Album o „Two Worlds II”

Wydany w języku angielskim album ze szkicami oraz projektami postaci i obiektów w polskiej grze RPG „Two Worlds II”. Album ładny – gra podobno raczej też. Nie miałem okazji sprawdzić. Zabawna historia. Najpierw PR-owcy wydawcy próbowali rozpalić mą ciekawość takimi właśnie jak ten album przesyłkami, a potem, mimo kolejnych obietnic i ponagleń, gry ostatecznie nie dostarczyli. A szkoda, bo chciałem poświęcić jej sporo miejsca. Lubię RPG-i chętnie piszę o polskich grach (gdy są tego warte – a ta podobno była, co kiedyś mam nadzieję zweryfikować). No ale cóż.

Album o „BioShocku 2”

Co tu dużo mówić. W powszechnej opinii projekty podwodnego miasta Rapture i zamieszkujących je postaci należą do głównych atutów gier z cyklu „BioShock”. Ten, kto wygra ten album, powinien go przeglądać powoli, delektując się, z dobrą kawą pod ręką. Naprawdę z dużą przyjemnością przewraca się strony.

Płyta z muzyką z „BioShocku”

Klasyczna czarna gramofonowa płyta, w duchu epoki, w której rozgrywają się wydarzenia z gry. Te widoczne na zdjęciu zacieki i przebarwienia to – podobnie jak w przypadku albumu z ilustracjami – bynajmniej nie ślady po rozlanej przeze mnie herbacie. I płyta, i album są w bardzo dobrym stanie. Celowo wydrukowano je z plamami, by stworzyć wrażenie, że to starocie uratowane z zatopionej podwodnej metropolii.

Album(y) „Assassin’s Creed Encyclopedia”

Uwaga – niezależnie od konkursu głównego ogłaszamy konkurs poboczny, dla zdeklarowanych miłośników Ezia i jego przygód! Do wygrania jest przepięknie wydany album z ilustracjami dotyczącymi kolejnej gry z cyklu „Assassin’s Creed”, która trafi do sklepów w listopadzie – ups, wróć! mowa tu o wszystkich grach z tej serii, to w końcu encyklopedia!

A właściwie czekają na Was albumy takie dwa. Jeden – jest nagrodą w ramach konkursu, dostępną na takich samych zasadach jak pozostałe trofea (tak jak w przypadku konkursu poetyckiego: zwycięzca wybiera swą nagrodę pierwszy, laureat srebrnego wawrzynu jako kolejny itd.). Drugi album – i tu mowa o konkursie pobocznym – jest dla tych, których inne nagrody nie obchodzą, bo zajrzeli na Jawne Sny wyłącznie z powodu Ezia. Spodziewamy się bowiem gości ze strony fanowskiej Zakon Assassin’s Creed.

Mili asasyni, macie do wyboru: albo wziąć udział w konkursie na normalnych zasadach, z szansą na każdą z dostępnych nagród, albo polować tylko na wiadomy album – wtedy musicie to zaznaczyć, nadsyłając swą pracę. W tym drugim wypadku tracicie możliwość zdobycia innych trofeów, ale znacznie rosną Wasze szanse na wygranie encyklopedii o światach „Assassin’s Creed” – bo nikt inny poza Wami nie będzie o nią walczył! Album, by tak rzec, zostanie w asasyńskiej rodzinie :). Sami oceńcie, co się bardziej opłaca.

A, i jeszcze jedno. Obie encyklopedie stanowią komplet z torbą ozdobioną asasyńskim symbolem, jak wyżej.

Płyta z muzyką z „Batman: Arkham City”

Tu chyba wszystko jasne, zwłaszcza że listę wykonawców można odczytać z rewersu obwoluty. Przypominam, że po kliknięciu na obrazek stanie się on większy.

Kubek i paszport bohatera „Need for Speed: The Run”

Kubek termiczny, na kawę zimą jak znalazł. Paszport, jak widać: z daleka niezła fałszywka, tylko zdjęcie jakieś takie niewyraźne :). Oczywiście oba fanty tworzą zestaw.

***

Uff, to tyle. Rzecz jasna jeśli osób biorących w konkursie będzie więcej niż nagród, które pokazaliśmy dziś i miesiąc temu, dorzucimy kolejne. Coś tam jeszcze jest w spiżarce, spokojnie. Trochę, co prawda, mamy duszę na ramieniu w związku z możliwym apetytem gości z Zakonu Assassin’s Creed – bogowie, ich stronę odwiedza około stu tysięcy osób! – ale chcemy wierzyć, że atrakcji starczy dla wszystkich. W ostateczności ogłosimy prawne i moralne bankructwo, po czym zamkniemy Sny i uciekniemy cichcem za granicę. Ale na razie się na to nie zanosi. Nagród jest obecnie więcej niż nadesłanych prac. Odwagi! Więcej ikry – nic do stracenia, tyle do zyskania!

Przypominamy, że termin nadsyłania prac na adres Menazeria@JawneSny.pl upływa 15 listopada o północy (mamy na myśli godzinę 24.00, nie 00.00). Pamiętajcie też, że możecie nadesłać więcej niż jeden tekst.

33 odpowiedzi do “Konkurs – kolejna porcja nagród!

 1. Olaf Szewczyk Autor tekstu

  @Zmora

  Wolna wola. Może być łączna objętość wszystkich tomów Komedii Ludzkiej Balzaca. Lub ustawodawstwa Unii Europejskiej. Byle było to ciekawe, nieodtwórcze, zgrabnie napisane.

  Odpowiedz
 2. Olaf Szewczyk Autor tekstu

  @Krystian2244: „Czyli moge napisać recenzję ? Czy nie ?”

  Cytując: „Właściwie każda formuła jest dozwolona, byle tekst niósł jakąś własną, osobną wartość – bez względu na to, czy mówimy o oryginalnej tezie, niepowszednim spojrzeniu na świat gier czy o wartości artystycznej słowa, by wymienić tylko kilka możliwych atutów.”

  Jeśli uda Ci się w formule recenzji napisać coś niebanalnego, to czemu nie. Jeśli jednak będzie to tradycyjna opisowa recenzja poradnikowa w stylu: „podoba mi się to/nie podoba mi się tamto”, to Twoje szanse na sukces oceniam jako marne :).

  W Jawnych Snach zasadniczo cenimy teksty trochę w poprzek, klasycznym doradztwem zakupowym raczej się nie pasjonujemy. W cenie są głosy oryginalne, pozwalające dostrzec coś więcej, niż widzi każdy. Staramy się nie jechać po koleinach. Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem podjąć decyzję :).

  Odpowiedz
 3. Ufekkk

  Hej i witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące konkursu. Cóż przyznam się bez bicia, że wpadło się tu z powodu Ezia i kolegów i zainteresował mnie konkurs, lecz nie do końca nie wiem, co za prace pisze się tu na Jawnych Snach. Jestem na tej stronie pierwszy raz. Mogłabym uzyskać drobne wyjaśnienie? :)

  Odpowiedz
  1. mrrruczit

   Cytując pierwszy wpis konkursowy:
   „Zasady są proste. Konkursowy tekst musi się mieścić w formule Jawnych Snów, a to formuła bardzo szeroka przecież. Piszemy tu o grach (i innych inwidach ;), choć gra niekoniecznie musi być środkiem ciężkości. I staramy się – w miarę skromnych możliwości naszych prostych rozumków – formułować własne osądy, a nie powtarzać to, co ktoś już powiedział. Stawiamy na oryginalną, kulturalną publicystykę.”

   Odpowiedz
 4. Zmora

  A, jeszcze dwa pytania: Praca ma być w treści maila, czy w formie załącznika wysłana? A jeśli załącznik, to w jakim formacie najlepiej?
  I czy mają być w mailu zawarte jeszcze jakiekolwiek informacje dodatkowe?

  Odpowiedz
 5. TTTr96

  Czy nie dało by rady przeciągnąć terminu konkursu do piątku? Jak tylko zobaczyłem info na ZAC, to wiedziałem że chcę wziąć udział, jednak odkładałem pisanie pracy konkursowej, bo myślałem że uda mi się kupić encyklopedię i nie robić nikomu konkurencji. A tu wyszło na to, że Animusa nie będzie, a o konkursie zapomniałem. Dopiero dziś ok. 23 sobie przypomniałem.

  Odpowiedz
  1. Olaf Szewczyk Autor tekstu

   @Wielbiciel_Assassin’s_Creed

   Oj, trochę to potrwa, zanim ogłosimy werdykt. Wysyłaliście swoje prace do wczoraj – i to był, zgodnie z przewidywaniami, najbardziej gorący dzień, ostatni tekst wpłynął dwie minuty przed północą :). Dopiero teraz będzie można się temu wszystkiemu przyjrzeć. Musicie uzbroić się w cierpliwość.

   Odpowiedz
 6. Misiael

  Mam nadzieję, że wyrobicie się przed okresem świątecznym, bo paczki i przesyłki w tym gorącym okresie dochodzą jak chcą (a najczęściej nie chcą).

  Odpowiedz
  1. Roman Książek

   @Misiael
   Mój kolega z liceum powiedział kiedyś do wychowawczyni, która miała nam coś ważnego do przekazania na przerwie: „Mogłaby się pani streszczać? Za pięć minut mam autobus”.

   Odpowiedz
   1. Misiael

    @Roman
    Mój kolega z liceum powiedział kiedyś do wychowawczyni, która miała nam coś ważnego do przekazania na przerwie: „Mogłaby się pani streszczać? Za pięć minut mam autobus”.

    To mogłem być ja!

    Odpowiedz
     1. Bartłomiej Nagórski

      Z cyklu „rozmowy starych ludzi” mój przyjaciel (l. 32) do kolegi z ju-jitsu (l. 43):
      – Nie przesadzaj, nie jesteś taki stary.
      – Jakby mi pierwszy strzał wyszedł, to mógłbym być Twoim ojcem.

      MSPANC.

     2. Roman Książek

      @Barts
      Na stronie Misiaela sprawdziłem Jego datę urodzenia (MSPANC). Różnica wieku, jaka nas dzieli, jest większa od tej, którą opisałeś! #szokiniedowierzanie

 7. Pita

  Spokojnie, jawnie śniący (Jawni Śniaże? jawne śpiochy?) zrobią co mogą. Nie zapominajmy, jako czytelnicy, że nie robia nam łaski, że robią świetne konkursy ;) !

  Odpowiedz
 8. Bartłomiej Nagórski

  Teksty sprawdzamy pełną parą. Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że sędziów jest wielu. Z jednej strony może to spowodować, że proces potrwa trochę dłużej – ale też z drugiej, będzie bardziej sprawiedliwie, bo więcej osób oceni prace.

  Odpowiedz
  1. Olaf Szewczyk Autor tekstu

   @Zmora

   To jest pressing! Ratunku, protestuję! :)

   Werdykty jurorów będą napływać co najmniej do końca tygodnia (przynajmniej jeden z nas potrzebuje tyle czasu). Może zatem uda się ogłosić werdykt pod koniec weekendu. A może nie. Nie można w tej chwili niczego powiedzieć na pewno. Staramy się.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *