Akademia: zapraszamy do Lublina

Swego czasu zapowiadaliśmy konferencję „Prawda-Fikcja-Kłamstwo” Koła Naukowego Medioznawców na UMCS w Lublinie, a to dlatego, że w ogłoszeniu dla potencjalnych prelegentów była mowa nie tylko o literaturze i szeroko pojętej kulturze, ale też, bardzo konkretnie, o grach wideo. Pora o tej konferencji przypomnieć, bo 1. odbędzie się lada chwila, 2. są na niej referaty o grach wideo, 3. kończy się gościnnym występem Jawnych Snów.

Konferencja odbywa się w dniach 8-9 marca, czyli w najbliższy czwartek i piątek, w Sali Obrad Wydziału Humanistycznego UMCS (Plac Marii Skłodowskiej-Curie 4A, Lublin). Szczegółowy program można znaleźć tutaj. A w skrócie, jeśli chodzi o referaty, które mogą szczególnie zainteresować czytelników Jawnych Snów – gier dotyczy pierwsza sesja konferencji, rozpoczynająca się w czwartek, 8 marca o godz. 9 – tu referaty Krzysztofa Baja („Fizyka w fikcji. Jak symulować rzeczywistość w grze?”), oraz Marty Kani („Dusza awatara. Estetyka wirtualnej podmiotowości”), po których następuje przejście do gier, ale innego rodzaju w referacie Michała Sieńki „Prawda historyczna w grach planszowych”. W piątek o 10.30 – panel poświęcony relacjom międzyludzkim w Internecie. Na zakończenie konferencji, a więc w tenże piątek o 16.50 – moje wystąpienie na temat gier tworzonych na podstawie literatury pięknej (mowa będzie i o chlubnych, i o niechlubnych przykładach tego procederu). A więc – zapraszamy do Lublina!

PS. A jeśli kto ma do Lublina rzeczywiście blisko, może też wstąpić jutro (we wtorek, 6 marca) o 14.40 na spotkanie Koła Medioznawców, na którym Radosław Bomba przedstawi referat pt. „Gamifikacja – jak rzeczywistość staje się grą cyfrową”. Pełne ogłoszenie z porą, miejscem i komentarzem – tutaj

3 odpowiedzi do “Akademia: zapraszamy do Lublina

   1. Paweł Schreiber Autor tekstu

    @bekon – Zdaję sobie z tego sprawę. Przekładanie literatury na gry zawsze jest (niecnym) procederem, ale jako takowy, ma rozdziały, przy których jest prawie usprawiedliwione, i takie, o których strach mówić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.