Akademia: Wielkie Granie w Bydgoszczy

Zasadnicza pretensja, którą zwykle, drodzy Czytelnicy, macie do działu „Akademia” na Jawnych Snach, brzmi „ale dlaczego tak późno informujecie”? Dzisiaj, niestety, znów macie do niej prawo. Mea culpa. Mogę się tłumaczyć, że na dłuższą chwilę wyjechałem, wróciłem dużo później niż planowałem, a że ostatnio wysiadła mi bateria w netbooku, nie mogłem się w podróży łączyć z Siecią (i Wami) na tyle, na ile bym chciał. Wiem, że to w gruncie rzeczy żadne wytłumaczenie, więc już zmilczę. Po czym zaproszę na imprezę, która tym razem odbywa się na moim poletku – czyli na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – UKW Game Festival.

Rdzeniem odbywającej się w dniach 1-3 czerwca imprezy będą profesjonalne turnieje „CS:Source” i „FIFY 12”, oraz amatorskie m. in. „League of Legends”, „Starcrafta 2” czy „Trackmanii”. Ale nie obędzie się też bez zorganizowanej przez bydgoskie koło Polskiego Towarzystwa Badania Gier części zajmującej się grami od strony bardziej teoretycznej, chwilami bardzo mocno w duchu Jawnych Snów. Ta sesja – 3 czerwca, w niedzielę, w godz. 11-15.45. Jak widać w podanym niżej programie, znajdzie się tam między innymi moje wystąpienie na temat budowania fabuły w grach, ale będzie też okazja zobaczyć na własne oczy jednego ze współtwórców systemu RPG Dzikie Pola (o którym swego czasu na Jawnych gorąco dyskutowaliśmy), Michała Mochockiego. Pełny program sesji PTBG na Bydgoszcz Game Festival:

11:00 – 11:45 O czym opowiada Pacman? Budowanie fabuł w grach wideo
— Paweł Schreiber (prezentacja)

12:00 – 12:45 Granie lub czytanie? Wybór należy do Ciebie
— Mikołaj Sobociński (prezentacja + dyskusja)

13:00 – 13:45 Gry, które tworzą opowieści – o grach zaprojektowanych jako generatory fabuły
— Aleksandra Mochocka (prezentacja + warsztaty)

13:45 – 14:15 Wzorce projektowe gier
— dr Michał Mochocki (prezentacja)

14:30 – 15:00 Serious games – gry jako narzędzia
— mgr Aleksandra Mochocka (prezentacja)

15:00 – 15:45 Grywalizacja na polskiej uczelni: szanse, wyzwania, pomysły
— Michał Mochocki (prezentacja + dyskusja)

Wszystko w budynku UKW Copernicanum, na ul. Kopernika 1.

Strona internetowa Bydgoszcz Game Festival z programem całości: TUTAJ.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

2 odpowiedzi do “Akademia: Wielkie Granie w Bydgoszczy

    1. Paweł Schreiber Autor tekstu

      @Pita – dzięki za informację! Zastanawiałem się kiedyś nawet nad zakupem 1893 za pełną cenę, bo demo mi się całkiem spodobało. Rzucam się więc na tego bundle’a zachłannie!

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *