Akademia: Grakademia

W NASTĘPNY weekend, 29-go września zapraszamy do Łodzi na bardzo ciekawie zapowiadającą się imprezę – Grakademię. Za tym przedsięwzięciem stoi Koło Naukowe Badaczy Gier UŁ. Hasło wiodące pierwszej edycji to „Wychowanie do grania w rodzinie”. Tematy wystąpień będą się koncentrować na grach familijnych i graniu w gromadzie. Na przykład rodzinnej. To zagadnienie, które próbowaliśmy już na Jawnych Snach nieśmiało poruszać (w tekstach Olafa Szewczyka i Dawida Walerycha) – tym chętniej wybiorę się więc do Łodzi. Kiedy już posłucham, co mają do powiedzenia prelegenci, będę też mógł sobie trochę pograć – organizatorzy przygotowali dla uczestników również część praktyczną. W niej – gry od „Tekken Tag Tournament 2” (oczywiście będzie turniej) do „Little Big Planet”.

Oto pełny program imprezy:

10:00 – otwarcie strefy free-play, rozpoczęcie zapisów na turnieje, start konkursów i zabaw dla najmłodszych

10:15 – rozpoczęcie panelu teoretycznego „Wychowanie do grania w rodzinie”, mgr Maria B. Garda – Krótka historia gier rodzinnych dla każdego

11:00 dr Paweł Grabarczyk – Czy rodziny są zagrożeniem dla gier?

12:00 Dominika Staszenko – O estetyce gier familijnych słów kilka

12:45 Marcin M. Chojnacki – „Czym się skacze, którym się strzela?” – kwestia interfejsu w graniu kolektywnym

13:15 Mateusz Janczewski – Od automatów po wirtualną rzeczywistość, czyli rozgrywka wieloosobowa w świecie gier komputerowych

15:00 Granie Rodzinne – odlot czy obciach? – Debata, w której wezmą udział Maria B. Garda (UŁ, Instytut Kultury Współczesnej), Kasia Królikowska (ŚwiatGry.pl), Piotr Siemaszko (Checkpoint) i Mateusz Janczewski (Vivid Games)

16:30-18:00 Finały turniejów, rozdanie nagród

Miejsce: Arena Laser Games w Manufakturze. Do zobaczenia w Łodzi!

4 odpowiedzi do “Akademia: Grakademia

 1. Paweł Schreiber Autor tekstu

  @Olaf – No tak. A miałem przeczucie, że właśnie tak napisałem. Niestety, to nie kwestia ożenku, tylko nadganiania z pracą, której z powodu ożenku nie byłem w stanie dokończyć – w szczególności przytłoczenie stosikiem prac licencjackich do poprawienia i zatwierdzenia.

  Odpowiedz
 2. Dr Judym

  Paweł pewnie dopiero dociera do domu albo jeszcze siedzi w pociągu, ale for the record, spotkanie było bardzo udane i przyjemne, choć dość kameralne. Do zobaczenia za tydzień :)

  Odpowiedz
  1. Paweł Schreiber Autor tekstu

   Dotarł do domu, po czym padł na pysk ze zmęczenia, ale pysk był uśmiechnięty od ucha do ucha. Było trochę kameralnie, ale też bardzo sensownie. Wielkie brawa dla organizatorów – Dominiki Staszenko i Marcina M. Chojnackiego! Zapowiadają, że jeśli wszystko się uda, Grakademia będzie imprezą cykliczną. O kolejnych edycjach na pewno też będziemy pisać na Jawnych. Jeśli zaś chodzi o tę, postaramy się w najbliższym czasie przekazać Wam przynajmniej część jej zawartości w postaci tekstów i, daj Boże, nagrań.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *