Muzyka z gier w Klimatyzatorze – zaproszenie

Od kilku lat, wraz z Piotrkiem Czarnotą i Mateuszem Kubikiem, prowadzę w krakowskiej Radiofonii audycję „Klimatyzator”. Formułę mamy bardzo luźną – mówimy o muzyce, którą prezentujemy, a poza tym zachowujemy się jak w trakcie spotkania w pubie, dzieląc się przeżyciami z minionego tygodnia.

Od czasu do czasu robimy odcinek specjalny, w którym pojawia się wyłącznie muzyka z gier wideo lub z grami związana. Skupiamy się wtedy na dyskusjach o tym właśnie medium. Opowiadamy w co ostatnio graliśmy, co nam się podobało, a co nie, czasem przechodząc w dywagacje na temat natury gier i tego jaka przed nimi jawi się przyszłość. Nie ma tu ani krzty akademickości, nie ma zacięcia ludologicznego. Po prostu rozmawiamy jak dwaj hobbyści – jeden z pecetem, drugi z PS3.

Piszę o tym, ponieważ chciałbym Was wszystkich serdecznie zaprosić do posłuchania kolejnego growego „Klimatyzatora”, który odbędzie się w czwartek, 22 listopada, o godzinie 21:00. Mamy przygotowany niezły zestaw muzyczny, od wysokobudżetowych hitów, po interesujące ścieżki z gier indie. Jak zwykle rozdamy kilka pecetowych gier z prywatnych kolekcji. Przeboje to raczej nie będą – nasze rozdawnictwo ma bardziej urozmaicić audycję niż zapewnić wygrywającym cenne nagrody. Niemniej warto powalczyć, bo zdarzają się perełki w stareńkich wydaniach.

Jak słuchać?

Radiofonię znaleźć można w Krakowie na 100,5 FM. Poza tradycyjnym eterem, dostępny jest strumień w formacie MP3. Żeby go posłuchać, ściągnijcie i uruchomcie plik z playlistą (powinien otworzyć się w każdym programie odtwarzającym popularne formaty):

http://www.radiofonia.fm/radiofonia.m3u

W trakcie audycji możecie się z nami kontaktować w następujący sposób:

Istnieje szansa, że uruchomimy kanał IRC. Jeśli się to uda, szczegóły podam w komentarzach pod tym wpisem. Komentarze będę także śledził w trakcie audycji, by w miarę możliwości na nie odpowiadać. Pojawi się również odpowiedni wątek na usenetowej grupie pl.rec.gry.komputerowe.

Pełny tremy, ponownie gorąco zapraszam i do usłyszenia w czwartek!

5 odpowiedzi do “Muzyka z gier w Klimatyzatorze – zaproszenie

 1. Michał Gancarski Autor tekstu

  @Bartek, @Sad Statue

  Będzie mi bardzo przyjemnie jeśli uda się Wam posłuchać. Myślę, że mamy dobry materiał muzyczny. Z prowadzącymi będzie zaś jak zwykle – jesteśmy swobodni i improwizujemy. Na dobre i na złe :-)

  Odpowiedz
 2. Łukasz Gosztyła

  Już po audycji – niestety załapałem się tylko na drugą godzinkę. Chłopaki, dajcie znać kiedy następnym razem będziecie robić specjalny odcinek.
  Miami rządzi! Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.