Muzyka z gier w Klimatyzatorze – zaproszenie

Od kilku lat, wraz z Piotrkiem Czarnotą i Mateuszem Kubikiem, prowadzę w krakowskiej Radiofonii audycję „Klimatyzator”. Formułę mamy bardzo luźną – mówimy o muzyce, którą prezentujemy, a poza tym zachowujemy się jak w trakcie spotkania w pubie, dzieląc się przeżyciami z minionego tygodnia.

Od czasu do czasu robimy odcinek specjalny, w którym pojawia się wyłącznie muzyka z gier wideo lub z grami związana. Skupiamy się wtedy na dyskusjach o tym właśnie medium. Opowiadamy w co ostatnio graliśmy, co nam się podobało, a co nie, czasem przechodząc w dywagacje na temat natury gier i tego jaka przed nimi jawi się przyszłość. Nie ma tu ani krzty akademickości, nie ma zacięcia ludologicznego. Po prostu rozmawiamy jak dwaj hobbyści – jeden z pecetem, drugi z PS3.

Piszę o tym, ponieważ chciałbym Was wszystkich serdecznie zaprosić do posłuchania kolejnego growego „Klimatyzatora”, który odbędzie się w czwartek, 22 listopada, o godzinie 21:00. Mamy przygotowany niezły zestaw muzyczny, od wysokobudżetowych hitów, po interesujące ścieżki z gier indie. Jak zwykle rozdamy kilka pecetowych gier z prywatnych kolekcji. Przeboje to raczej nie będą – nasze rozdawnictwo ma bardziej urozmaicić audycję niż zapewnić wygrywającym cenne nagrody. Niemniej warto powalczyć, bo zdarzają się perełki w stareńkich wydaniach.

Jak słuchać?

Radiofonię znaleźć można w Krakowie na 100,5 FM. Poza tradycyjnym eterem, dostępny jest strumień w formacie MP3. Żeby go posłuchać, ściągnijcie i uruchomcie plik z playlistą (powinien otworzyć się w każdym programie odtwarzającym popularne formaty):

http://www.radiofonia.fm/radiofonia.m3u

W trakcie audycji możecie się z nami kontaktować w następujący sposób:

Istnieje szansa, że uruchomimy kanał IRC. Jeśli się to uda, szczegóły podam w komentarzach pod tym wpisem. Komentarze będę także śledził w trakcie audycji, by w miarę możliwości na nie odpowiadać. Pojawi się również odpowiedni wątek na usenetowej grupie pl.rec.gry.komputerowe.

Pełny tremy, ponownie gorąco zapraszam i do usłyszenia w czwartek!

5 odpowiedzi do “Muzyka z gier w Klimatyzatorze – zaproszenie

 1. Michał Gancarski Autor tekstu

  @Bartek, @Sad Statue

  Będzie mi bardzo przyjemnie jeśli uda się Wam posłuchać. Myślę, że mamy dobry materiał muzyczny. Z prowadzącymi będzie zaś jak zwykle – jesteśmy swobodni i improwizujemy. Na dobre i na złe :-)

  Odpowiedz
 2. Łukasz Gosztyła

  Już po audycji – niestety załapałem się tylko na drugą godzinkę. Chłopaki, dajcie znać kiedy następnym razem będziecie robić specjalny odcinek.
  Miami rządzi! Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *