Zaproszenie na Animocje

animocjeANIMOCJE to festiwal filmów animowanych organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Z roku na rok coraz ciekawszy i fajniejszy. W tym roku – również ze względu na to, że na festiwalu pojawi się blok dotyczący gier komputerowych. Nie mogę go tu odpowiednio bezstronnie zareklamować, bo sam odpowiadam za jego program. Ograniczę się zatem do powiedzenia, kto, gdzie i kiedy. Festiwal rozpoczyna się na dobre w środę 9-go kwietnia, ale na część związana z grami trzeba poczekać do soboty 12-go kwietnia. A myślę, że poczekać warto, bo prezentuje się ona następująco:

12.30 – Piotr Iwanicki („Superhot”) – Jak stworzyć hit w 7 dni?

14 – Michał 'bonzaj’ Staniszewski (Plastic – „Datura”, „Linger in Shadows”) – Od demosceny do Santa Monica

15 – Tomasz Wlaźlak (Zakłada Plastyki Intermedialnej UMK) – Pokaz animacji inspirowanych grami komputerowymi (tu dwa słowa o Tomku – to artysta pracujący w różnych technikach, ale przede wszystkim rozkochany w rozpikselizowanej estetyce gier retro, której jest wierny już od swojej pracy dyplomowej; ciekawych odsyłam do jego strony internetowej; na Animocjach pokaże prace całej gromadki artystów z całego świata, którzy albo inspirują się grami, albo używają gier jako tworzywa)

16 – Magdalena Cielecka (Artifex Mundi) – Gracz, czyli kto? Gry Artifex Mundi i ich odbiorca.

(kto jeszcze nie zajrzał na vloga Magdy o wdzięcznym tytule ludovlogia – niech to niezwłocznie uczyni)

Spostrzegawczy zauważyli zapewne nierówne odstępy między prelekcjami – wszystko to dlatego, że salę w pewnym momencie nawiedzi też gość specjalny Animocji, król polskiego dubbingu – Jarosław Boberek. na festiwalu odbiera nagrodę za role w filmach animowanych, a w czasie naszego spotkania będzie można porozmawiać z nim o pracy przy lokalizacji gier komputerowych.

Tyle o czasie i porządku akcji. Pozostaje miejsce: sala kinowa Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14. Zapraszam!

Program całości – na stronie organizatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.