Ponowne zaproszenie do Łodzi – aneks

http://jawnesny.pl/wp-content/uploads/2012/09/festiwal.pngTak, jak już swego czasu pisałem, serdecznie zapraszamy wszystkich JawnoSnowiczów na Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, gdzie w sobotę odbędzie się cała seria bardzo ciekawych spotkań (m. in. Adrian Chmielarz, Michał Staniszewski, Sos Sosowski). Jednym z punktów programu jest też panel dyskusyjny o grach indie, za który odpowiadamy Olaf i ja. Chcielibyśmy Was z dużą uciechą poinformować, że naszym specjalnym gościem – i trzecim dyskutantem – będzie Konrad Hildebrand, redaktor naczelny „Polygamii” (i częsty bywalec dyskusji na JS). Będzie się działo. Zapraszamy tym serdeczniej!

 

PS. A ekipę JawnoSnową będzie na widowni uzupełniał Bartek Nagórski. Jako że autorzy JS utrzymują kontakt głównie drogą internetową, będzie to bodaj największe jawne zgromadzenie Jawnych w historii Jawnych.

14 odpowiedzi do “Ponowne zaproszenie do Łodzi – aneks

 1. Dawid Walerych

  A ja ponawiam apel – nagrajcie tą sesję, zapowiada się wyjątkowo ciekawie! Powinna po jakimś czasie wylądować na stronie festiwalu czy ogólnie w sieci. Polygamia swoją drogą ma zdaje się doświadczenie w robieniu różnych filmików – może by w Łodzi to wykorzystać? Za zgodą organizatorów, naturalnie.

  Odpowiedz
   1. Dawid Walerych

    Dzięki, spróbujcie. Myślałem, że od was ew. pojedzie ktoś jeszcze. Może organizatorzy jakoś pomogą? To w sumie najbardziej w ich interesie mogłoby być zarejestrowanie i pokazanie tego. Pod warunkiem, że oczywiście na nagraniu coś będzie widać i słychać ;)

    Odpowiedz
     1. Michal 'bonzaj' Staniszewski

      To fakt, na początku jest dużo chętnych :D. Wracając do tematu festiwalu, stwierdziłem, że podobał mi się najbardziej ze wszystkich imprez growych w Polsce od czasów Gambleriady ;). Przede wszystkim dlatego, że nie było strony biznesowej (no może oprócz 11 bit studio, które wiedziałem że będzie chciało robić promocję produktu, dlatego się zmyłem). Dodatkowo nie było gamedevowców z kijkiem w nie powiem czym. Niestety twórcy gier w Polsce mają to do siebie, że często i gęsto się obnoszą ze swoją zajebistością. No ale problem nie dotyczy tylko Polski. Ten typ tak ma. Przepięknym przeciwieństwem tego modelu okazał się być 'SoS’, który widać kompletnie jeszcze tym środowiskiem nie został skażony. Jeżeli forma festiwalu pozostanie niezmieniona, czyli gry indie-artystyczne, jak zwał tak zwał (jak widać nie udało sie tego jeszcze porządnie nazwać), to ja bardzo chętnie pojawie się za rok. Mało tego można by pociągnąć konkurs gier indie skoro to festiwal :). Taki mikro lokalny IGF byłby świetnym magnesem na wygenerowanie kilku dodatkowyh SoS’ow.

     2. Paweł Schreiber Autor tekstu

      Taki konkurs to fajny pomysł! Rozmawiałem w sobotę z organizatorami części growej festiwalu, którzy mówili, że chodziło im po głowie połączenie całej imprezy z rozdaniem jakichś choćby lokalnie ważnych nagród. Trzeba by im Twój pomysł sprzedać/

  1. Bartłomiej Nagórski

   Dołączam do grona zachwyconych prezentacją. O Elevated wiedziałem, bo miałem słabość do amigowej demosceny, więc potem różne dema co jakiś czas oglądałem (a o tym było głośno). Ale o dalszych losach gościa który je robił – nie. O związkach z „Meridą Waleczną” – też nie. O polskim 3DMarku – Catzilli – również nie (a to ładne było, szkoda że na tubkach nie ma, pokazałbym dziewczynie). O procesie kulturowym w Sony – ni chu-chu. Więc ogólnie bardzo mi się podobało i uważam że to było całkiem ciekawe, nawet jeśli przydałoby się Wam trochę struktury (prezentacja, rozpiska, takie tam).

   Jestem pewien że w formie przetrawionej, pisemnej też by się ten pakiet informacji przyjął. :)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *