Prywata: Kompendium Neo+Retro

Dziś pozwolę sobie na odrobinę prywaty. Otóż na Polak Potrafi wystartowała taka oto zbiórka, żeby wydać parę fajnych tekstów o grach na martwych drzewach, czyli w postaci książki. Tak jak to drzewiej bywało, doroczne kompendium podsumowujące minione dwanaście miesięcy w świecie elektronicznej rozrywki. Do tego szczypta publicystyki, trochę rysunków (będą Adler i Piątkowski!) i parę artykułów pobocznych o tym i owym. Za całość odpowiada Paweł Kazimierczak, czyli człowiek od dokumentu „Thank You For Playing” o starych magazynach growych.

kompendium

Element prywaty natomiast bierze się stąd, że – jak się zapewne domyśliliście – nie piszę o tym absolutnie bezstronnie. Otóż i mój artykuł się tam znajdzie, ba, jak dobrze pójdzie, to nawet niejeden. Cóż, internet internetem, ale zawsze miałem słabość do słowa drukowanego. Uchylając rąbka tajemnicy, będzie coś jednym z moich ulubionych pisarzy, a także o grach które wyjątkowo mi się spodobały w tym roku.

W każdym razie – wiecie gdzie można wesprzeć, jeśli inicjatywa wyda się Wam interesująca.

4 odpowiedzi do “Prywata: Kompendium Neo+Retro

  1. Bartłomiej Nagórski Autor tekstu

   Hej, dzięki!

   Sporo ludzi którzy to wsparli, wcześniej zrobiło to samo z Secret Service (wliczając w to i mnie). I tak, mam nadzieję, że tym razem będzie mniej dramy i skandalu. No ale też kto inny za to odpowiada, więc jest szansa.

   Odpowiedz
 1. nie_podpiszę_się_żeby_się_ze_mnie_nie_śmiali_na_facebooku

  „Drama” pewnie będzie :) Nie potrafię zrozumieć skąd to się bierze, dlaczego musimy być złośliwi. Ostatnio CDA zapowiedziało nowy magazyn o grach Retro i już śmieszki, zarzuty, że „skok na kasę”. No kuźwa, nawet jeżeli – to co z tego? Nasza branża jest dziwna. Jeżeli uważamy, że coś od konkurencji jest głupie czy niepotrzebne, to zawsze musimy to roztrząsać publicznie w soszial midja, żeby był poklask. Nie istnieje coś takiego jak jakaś zawodowa uprzejmość czy koleżeńskość. Chyba tylko ludzie z GOL-a się nie udzielają w tych „aferkach”, za co zawsze ich dodatkowo szanowałem.

  Ale offtop… Fajna inicjatywa, życzę powodzenia :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *