Nie idźcie do kina na “Ready Player One”…

…szkoda Waszego czasu i pieniędzy. Obejrzycie go kiedyś w telewizji u teściów podczas świąt albo w cinéma torrent. Zamiast tego odpalcie YouTube’a i włączcie teledysk “Art3mis & Parzival” autorstwa muzyka (muzyków?) ukrywającego (-cych?) się pod kryptonimem Gunship

Ten klip jest sto razy bardziej w klimacie “Ready Player One” (książka) niż “Ready Player One” (film). Geekowo-growe nawiązania, retro stylistyka, przyjemna opowieść, wszystko podane w pikselartowym sosie i z niezłą muzyką, która momentalnie wskoczyła na moją playlistę New Retro Wave. Poleca się. Nie uzupełniająco. Zamiast.

3 odpowiedzi do “Nie idźcie do kina na “Ready Player One”…

 1. pkp

  Polecam pierwszy (i jak dotąd jedyny) album Gunship z 2015 roku. Kawał dobrego synthwave’u z wokalami. A dla miłośników pixelartu klip do Revel In Your Time.

  Odpowiedz
  1. Bartłomiej Nagórski Autor tekstu

   Jestem wielkim fanem synthu (czy też ogólnie trendu określanego tu i ówdzie jako new retro wave) oraz pixelartu, więc wszystkimi kończynmi podpisuję się pod tymi rekomendacjami. Miałem nawet myśl by zarekomendować moje ulubione pixel artowe teledyski na Jawnych, ale raz, że to mocno indywidualna kwestia, a dwa że lista czegokolwiek ulubionego to już mocno pachnie blogaskiem prywatnym… :)

   Odpowiedz
 2. Emaus

  Ale książka Ci się podobała? Jak dla mnie ekranizacja bardzo dobra. Z tym ze materiał źródłowy to brzydka kupa, wiec śmierdzi tak samo. Imho meyer dla geekow.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *