Akademia: ogłoszenie

Mam dla was ogłoszenie drobne last minute w sprawie materializacji części Jawnych Snów w realu: jutro (piątek, 4 listopada) w szacownej Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie można posłuchać dwóch growych referatów na studenckiej konferencji „Twórca-dzieło-badacz”, w tym jednego mojego, pt. „Dlaczego nie przespałem się z Vesną Hood? Kilka uwag o warsztacie pracy badacza gier komputerowych”. Jak sam tytuł wskazuje, będzie to trochę przemyśleń na temat osoby badacza gier i czynników, od których zależy jego praca – a wszystko na przykładzie pierwszego „Wiedźmina”.

O referacie Marty Matyldy Kani z Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Ludologia z wyobraźnią. O romantycznej estetyce brytyjskiej inaczej” nic nie wiem ponad to, co właśnie napisałem :-), ale tytuł sugeruje dość oryginalne zestawienie tematów – sądzę więc, że będzie ciekawie.

Uprzedzam lojalnie, że Sala Senacka w Collegium Novum jest dość mała i nie wiem, ilu będzie słuchaczy, ale zapraszam uprzejmie na ten panel i na całą konferencję – warto przejrzeć tytuły pozostałych wystąpień na stronie.

Na marginesie dodam jeszcze, że w ten weekend jest więcej dobrych powodów do przyjazdu do Krakowa – mam na myśli głównie Festiwal Conrada i Targi Książki, dwie imprezy naprawdę nieprzeciętnej rangi.

 

3 odpowiedzi do “Akademia: ogłoszenie

 1. Juliusz Konczalski

  Brzmi ciekawie, ale niestety nie dam rady się wybrać do Krakowa w ten weekend (za dużo innych zajęć).

  Może nakłonić autorów do publikacji tekstów na łamach Jawnych Snów? Ewentualnie nagrać (wideo, dźwięk)?

  Odpowiedz
 2. NedgXkG

  Gratuluję autorowi i mam nadzieję, że mój referat o Dukaju się spodobał, mimo że nie był bezpośrednio związany z tematyką lodologiczną

  Odpowiedz
 3. Piotr Sterczewski Autor tekstu

  @Juliusz: nagrywanie wystąpień byłoby z wielu powodów kłopotliwe, jeśli chodzi zaś o mój referat, to prawdopodobnie w jakiejś zmienionej, bardziej „ublogowionej” formie trafi on w końcu na Jawne Sny, bo nad tematem myślę i pracuję cały czas.

  @NedgXkG: dziękuję, referat o Dukaju się spodobał :-), w dodatku przecież związany z tematyką „lodologiczną” (nauką o „Lodzie”)? ;-)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *