Piwnica

indie basementSzybkimi krokami zbliża się kolejna edycja Pixel Heaven – największej w Polsce imprezy skupionej na grach retro, która odbędzie się w Warszawie w dniach 31 maja-1 czerwca. Krokami równie szybkimi pędzi ku nam jedna z kluczowych części Pixel Heaven – druga odsłona organizowanego z udziałem serwisu 1ndieworld.com konkursu na najlepszą polską grę niezależną, czyli Indie Basement 2.0.

Akapit dla twórców – zarówno uznanych, jak i tych, którzy gry tworzą sobie do szuflady i nikt się o tym jeszcze nie dowiedział: Panie i Panowie, zgłaszamy się! Na wszystkie pytania Co i Jak odpowie Wam regulamin, dostępny na stronie Indie Basement. Jest jeszcze troszkę czasu – ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń to 15 kwietnia. W 14-osobowym jury postaci nietuzinkowe – m. in. Michał Madej z Ubisoft Shanghai, Wojciech Ozimek z One2tribe, Tadeusz „Zooltar” Zieliński czy Julie Heyde (współorganizatorka Nordic Game Jam).

Akapit dla potencjalnej publiczności – Indie Basement to jednak nie tylko konkurs. Będzie tam sporo innych atrakcji, w szczególności – spotkania z twórcami i znawcami gier, przygotowane pod zbiorczą etykietą Dvlup! Oferta jest tu wyjątkowo bogata. Pojawią się Adrian Chmielarz, Maciej Miąsik i Sos Sosowski. Będą goszczeni przez nas przed chwilą na Jawnych Sonia Fizek i Jarek Beksa. Świetnie zapowiada się dyskusja na temat historii w grach wideo (porozmawiają o niej twórcy Fall Weiss i Dumy Szlacheckiej, a moderować będzie Przemysław Mrówka z portalu Histmag.org). Chętnie posłucham dyskusji na temat kształcenia w zakresie tworzenia gier – rozmawiać będą Magda Cielecka, Sonia Fizek, Maciej Miąsik i Michał Mochocki. Podobnie zresztą, jak wystąpienia twórców Grakademii – Dominiki Staszenko i Marcina Chojnackiego. A to oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, której całość można zobaczyć tutaj.

Jedna odpowiedź do “Piwnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *