Ogłoszenie drobne: Jawne na Polconie

197856_polcon-2013_logo_200Wszystkim zainteresowanym donoszę, że na zbliżającym się wielkimi krokami warszawskim Polconie – największym święcie polskiej fantastyki – nie zabraknie Jawnych Snów, w mojej osobie. Pojawiam się w sobotę, 31-go sierpnia. Będę mówił kilka razy i o kilku sprawach. Najpierw, oczywiście, o grach tekstowych. Od 10 do 11 – o ich historii, a od 14 do 15 o tym, jak wyglądają teraz. O 15 nie przerwę gadania, tylko gwałtownie zmienię temat – przejdę do tego, jak bardzo (i dlaczego) gry komputerowe nadają się do przedstawiania społeczeństw dystopijnych i czym takie growe dystopie mogą się różnić od dystopii literackich czy filmowych. W roli ram całego spotkania wystąpią „A Mind Forever Voyaging” i „Fallout: New Vegas”; pomiędzy nimi znajdzie się, mam nadzieję, miejsce dla mnóstwa innych tytułów – i ciekawej rozmowy. Zapraszam serdecznie – impreza odbywa się w gmachu Politechniki Warszawskiej.

Z poczuciem lekkiego rozdwojenia jaźni zapraszam także na równoległe do mojego wystąpienie Państwa Doktorstwa Michała i Aleksandry Mochockich, głównych winowajców powstania na UKW w Bydgoszczy specjalizacji GAMEDEC, o której już na Jawnych Snach pisałem, a w którą również jestem zaangażowany. Będą mówili najpierw o GAMEDECu (15-16), a potem o tym, co gamifikacja może w edukacji poprawić, a co popsuć (16-17).

A do kompletu – bardzo ciekawy punkt programu, który być może nie każdy dostrzeże – w niedzielę o 14 na Wydziale Fizyki panel dyskusyjny „Poza systemem. Oddolne inicjatywy edukacyjne w Polsce”, z udziałem Marii Mach, szefowej Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci (instytucji, która jest chyba najlepszą rzeczą, jaka się przez ostatnie ćwierć wieku przydarzyła polskiej edukacji szkolnej) oraz Olgi Pokorskiej i Piotra Suwary, zaangażowanych w Offtopicarium (niesamowitą imprezę opartą na idei dzielenia się, tak po prostu, swoją wiedzą z innymi).

Program Polconu w całej okazałości można sobie zobaczyć TUTAJ.

2 odpowiedzi do “Ogłoszenie drobne: Jawne na Polconie

 1. Michał Kotowski

  Dzięki za reklamę „zaprzyjaźnionych inicjatyw”! Byłbym wdzięczny za wspomnienie w notce, obok Offtopicarium, również o Wakacyjnych Warsztatach Wielodyscyplinarnych, których głównym organizaotrem jest Piotrek Suwara (product placement ;)).

  Odpowiedz
 2. mrrruczit

  @Pawle – nie dość, że bardzo lubię Twoje 'wykłady’, to jeszcze będziesz mówił o Falloucie, miodzio-lodzio.
  Poza tym dzięki za info – nie wiem czemu zupełnie ominęła mnie informacja, że w tym roku Polcon w Warszawie, bym sobie całą brodę opluł gdybym się dowiedział po fakcie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *