Piosenka menażeryjna (6)

Przepraszam, zacznę od dygresji niepiosenkowej. Kompletnie mi się rozjechał ostatnio kalendarz. Już prawie tydzień minął od pierwszego „Baumana w adaptacji”, mimo że miał nastąpić ciąg dalszy. Nie byłem obecny w dyskusji. A wszystko dlatego, że zmienił się istotnie mój status zawodowy – efektem jeszcze więcej nerwów, jeszcze mniej czasu, a przede wszystkim brak psychicznej energii, by skupić się na czymś innym niż ekstremalny survival. Komu jak komu, ale Wam nie muszę tłumaczyć, co to jest hardcore mode bez save’ów. No, ale niebo się jakby zaczęło przejaśniać. Zaraz wracam, odpukać.

Póki co, wróćmy wspólnie do muzycznych bukiecików dla autorskiej menażerii Jawnych Snów, którym 1 lipca stuknęło pół roku. Dziś dziękujemy Mirkowi Filiciakowi. Dziękujemy ślicznie i z przytupem, bo taka jest właśnie piosenka „Gimme Some Lovin’” Spencer Davis Group – wielki przebój roku 1966. Gdy tego słucham, to mam wrażenie, że Kanye West i inni zbliżonego formatu dzisiejsi idole estrady mogliby co najwyżej za chłopakami nosić wzmacniacze (okropny jestem, prawda? wstrętny muzyczny szowinista). No ale Steve Winwood zaśpiewał to tak, że… normalnie headshot:

http://youtu.be/N5iFrYTRyy4

I zwyczajowo muzyczna dogrywka z repertuaru bohaterów poprzedniego odcinka tego okazjonalnego minicyklu. Lovin’ Spoonful i „Do You Believe In Magic” z roku 1965. Uwaga, cicho nagrane, trzeba solidnie podgłośnić:

Ciekawostka: cover owej napisanej przez Johna Sebastiana (ten śpiewający okularnik) piosenki można było usłyszeć w serialu telewizyjnym „The Super Mario Bros. Super Show!”, w odcinku „Mighty McMario and the Pot of Gold”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *